Reklama

Justyna Socha znowu zbiera pieniądze. Tym razem na "wsparcie prawne"

archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

O liderce stowarzyszenia Stop NOP było głośno m.in. w związku ze zbiórką na spalone sprzęgło do jej auta.

O zbiórce pieniędzy na "spalone sprzęgło" w aucie Justyny Sochy ze STOP NOP pisaliśmy w lipcu 2021 roku. Socha poprosiła internautów o wpłacanie pieniędzy, dzięki którym sfinansuje naprawę. Ewentualne nadwyżki zobowiązała się przekazać na działalność organizacji.

Jak wówczas ustaliliśmy, samochód, w którym spalono sprzęgło, także kupiono ze środków uzbieranych w ramach zbiórki publicznej. W lutym 2022 roku na portalu pomagam.pl pojawiła się kolejna zbiórka, której celem był zakup auta dla liderki Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Nie założyła jej Socha, ale w treści podkreślono, że to o samochód dla niej chodzi.

Teraz na tym samym portalu prowadzona jest następna zbiórka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. - Dzięki waszemu zaufaniu udało się uregulować comiesięczne faktury do kwietnia 2023. Aktualne potrzeby to opłata za pracę kancelarii prawnej za maj i czerwiec 12 300 x 2, razem 22 600 zł - napisano w treści zbiórki. - Nie chcemy urządzać się w nocniku. Chcemy zmienić system. To codzienna żmudna praca. Tragiczne historie. Nadzieja. Przekonanie, że idziemy właściwą drogą. Możemy ją kontynuować dzięki Waszemu zaufaniu i wsparciu. Zbieram środki na fakturę za maj 2023 r. Ufam, że z Waszą pomocą się uda! - napisała Justyna Socha.

W grafice dołączonej do zbiórki podkreślono, że to wsparcie prawne dla Justyny Sochy "od przyjaciół tych, którym pomogła". A chodzi o "pomoc dotyczącą przymusu w wiadomej sprawie". Do tej pory w ramach zbiórki uzbierano 5000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro