Reklama
Reklama

Zatrzymano sprawców napadu na listonosza. Bili i kopali mężczyznę po głowie

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w piątek na terenie Gniezna.

O tej sprawie pisaliśmy już na epoznan.pl. W piątek wiadomo było jednak tylko tyle, że w Gnieźnie napadnięto na listonosza, który trafił do szpitala. W poniedziałek szczegóły przekazuje gnieźnieńska policja.

- Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, na listonosza roznoszącego pocztę na ulicy Wyszyńskiego w Gnieźnie napadło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Pokrzywdzony został uderzony w twarz i był kopany po głowie. Napastnicy zamierzali wyrwać mu torbę z pieniędzmi, jednak gdy to im nie wyszło, zabrali należący do niego telefon, po czym uciekli z łupem w ręku - podaje policja.

Ranny listonosz trafił do szpitala, gdzie okazało się, że na szczęście nie ma poważniejszych obrażeń. Mógł wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. O sprawie powiadomiono policję, która w poszukiwania zaangażowała psa tropiącego. Szybko ustalono, kto mógł stać za rozbojem - 25-latek i 35-latek z Gniezna. Mężczyzn zatrzymano. - Jak się okazało są oni dobrze znani organom ścigania, z uwagi na szereg dokonanych wcześniej przestępstw.

W sobotę mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju, a w niedzielę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro