Reklama
Reklama

Pierwszy dzień roboczy bez tramwajów na odcinku Głogowskiej. "MPK robi sobie jaja z pasażerów!"

fot. Krystian Andrzejewski
fot. Krystian Andrzejewski

Nasi Czytelnicy skarżą się na komunikację zastępczą.

W sobotę rozpoczął się remont torowiska na ulicy Głogowskiej pomiędzy Hetmańską i Ściegiennego, przez co do pętli PKM Górczyn nie dojeżdżają obecnie tramwaje. Pasażerowie mogą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej - konkretnie z linii T5. Linia porusza się pomiędzy Górczynem a Kaponierą, ale już w ubiegłym tygodniu, jeszcze przed rozpoczęciem prac pasażerowie pisali do nas, że kursy powinny się odbywać zdecydowanie częściej niż co planowane 15 minut.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Nadszedł pierwszy dzień roboczy z komunikacją zastępczą i od rana do epoznan.pl przychodzą wiadomości od rozgoryczonych pasażerów. - Pierwszy dzień komunikacji zastępczej na Głogowskiej do Górczyna i już mamy przykład koszmarnego rozkładu. Nie dość, że autobusy T5 jeżdżą co 15 minut (nawet w godzinach szczytu!!!), to już notują ogromne spóźnienia! To nie są spóźnienia rzędu 1-2 minut, tylko sięgające prawie 10 minut. Czy miejski przewoźnik uznał, że pasażerowie już przyzwyczaili się do fatalnej sytuacji z autobusami i uważają, że już nie trzeba nawet udawać, że jest w miarę dobrze? Zróbcie coś proszę. Ten koszmar ma trwać aż 2 miesiące! - napisał jeden z Czytelników.

- MPK robi sobie jaja z pasażerów! - pisze kolejny. - T5, które ma dowozić ludzi na Górczyn, jeździ sobie jak chce. Opóźnienia przekraczają niekiedy 10 minut! To jest krótki odcinek od Kaponiery na Górczyn, droga na Głogowskiej nie jest zakorkowana. Wychodzi na to, że MPK przekazało tu po prostu za mało autobusów, które się nie wyrabiają! To są ogromne kpiny! Czy tam uważają, że pół miliona ludzi w Poznaniu na wakacje i nie nikt nie dojeżdża do pracy?! - dodaje.

Skontaktowaliśmy się z centralą Nadzoru Ruchu MPK. Pracownik przyznaje nam, że opóźnienia mogą się zdarzać ze względu na szczyt komunikacyjny i fakt, że ze względu na prace na Głogowskiej wprowadzono zmiany w organizacji ruchu - m.in. zwężenie. - Robimy wszystko, by utrzymać zaplanowaną częstotliwość - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro