Reklama

Pojechali nad miejskie kąpielisko i zaparkowali, jak zawsze. Dostali mandat

fot. POSiR
fot. POSiR

W Krzyżownikach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. - Otrzymaliśmy mandat karny za zaparkowanie auta przy polnym parkingu w Krzyżownikach, dojazd do plaży smoczej. Przesyłam zdjęcie kartki, którą straż miejska włożyła nam za wycieraczkę. Gdybyśmy akurat nie dochodzili do auta, mandat przyszedłby pocztą. Auto zostało przez straż sfotografowane. Pani strażnik powiedziała, że nie wolno parkować w miejscu niewyznaczonym w strefie parkowania czyli na nieutwardzonym parkingu - informuje nasza Czytelniczka. - Można parkować tylko przy plaży, koło toalet lub w wyznaczonym miejscu - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Czytelniczka zauważa, że znak strefy zamieszkania pojawił się 12 czerwca tego roku na ulicy Nad Jeziorem. - Byliśmy tam pierwszy raz w tym roku, wcześniej jeździliśmy i tego znaku tam nie było. Pojawił się teraz, na co nikt nie zwraca uwagi poza strażą miejską. Nie mogliśmy dostać pouczenia, otrzymaliśmy mandat 100 zł i 1 pkt karny. [...] Pozdrawiamy i przestrzegamy przed niepotrzebnymi mandatami - kończy.

Prawdą jest, że w tym miejscu nie można już parkować, o czym informowaliśmy na naszym portalu na początku czerwca. Decyzję podjął w tej sprawie POSiR. Zmiany zaszły na odcinku ulicy Nad Jeziorem pomiędzy Międzyzdrojską a kąpieliskiem. - Z uwagi na konieczność zapewnienia służbom ratunkowym bezkolizyjnego dojazdu do plaży, rozszerzono istniejącą w rejonie ul. Międzyzdrojskiej strefę zamieszkania - podały Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z przepisami kierowcy w strefie zamieszkania mogą parkować tylko w wyznaczonych miejscach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro