Reklama
Reklama

"Syf i gemela" na przystanku Dworzec Zachodni. Roztrzaskane szkło, schody nie działają

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

MPK wyjaśnia, że doszło do dewastacji.

- Od około tygodnia taki stan wita podróżnych udających się na Dworzec Zachodni PST, potocznie zwany Tuba PST. Zabezpieczenie taśmą, szkło jak zbite tak leży i niedziałające schody. Na dodatek kloszardy umilają czas na ławkach, gdzie nawet straż miejska już ignoruje zgłoszenia mieszkańców. Miasto nie jest w stanie zapewnić czystości nawet w elementarnych miejscach. Poznań ze swoją "gemelą" i Starym Rynkiem już od paru miesięcy jest pośmiewiskiem w internecie na całą Polskę - napisał do nas Czytelnik.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy od Czytelnika widać, że na schodach rzeczywiście leży dużo rozbitego szkła, a szyba została prowizorycznie zabezpieczona folią. - Schody zostały uszkodzone wskutek dewastacji: zniszczona wówczas szyba została zabezpieczona - sprawa została zgłoszona do ubezpieczyciela, w najbliższych dniach ma zostać przeprowadzona naprawa - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z MPK. - MPK Poznań zleciło też uprzątnięcie szkła, które - pomimo zabezpieczenia uszkodzonej poręczy - znalazło się na schodach, niewykluczone, że w wyniku kolejnej dewastacji - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro