Reklama
Reklama

Pracownicy poznańskiego "McDonalda" założyli związek zawodowy, nie przedłużono z nimi umów o pracę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brett Jordan / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brett Jordan / unsplash.com

Chodzi o restaurację w Avenidzie.

Na terenie Avenidy są dwie restauracje sieci McDonald's. Jak podaje Gazeta Wyborcza, to pracownicy lokalu znajdującego się w strefie restauracyjnej zdecydowali się na założenie związku zawodowego. Cel? Poprawienie warunków pracy. Mają konkretne postulaty. To m.in. odpłatność za całą 30-minutową przerwę w trakcie pracy (dziś płacone jest jedynie za 15 minut) czy o złotówkę wyższa stawka za godzinę pracy na starcie (obecnie to 21 zł).

Okazało się jednak, że działalność związku nie podoba się przełożonym. Najpierw jednemu z członków związku nie przedłużono umowy, po nim podziękowano za pracę kolejnym. Z relacji pracowników wynika, że powodów nie podano, ale jedna z pracownic usłyszała, że chodzi o działający związek zawodowy.

GW potwierdziła, że związek zawodowy podlegający pod Solidarność rzeczywiście powstał w poznańskiej restauracji i jest jedynym związkiem działającym w ramach restauracji McDonald's w Polsce. Sytuację związaną z tym, że członkom nie przedłużono umów o pracę ma wyjaśniać Państwowa Inspekcja Pracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro