Reklama
Reklama

W poniedziałek rusza remont ważnej poznańskiej trasy. Spore utrudnienia i objazd

archiwum | fot. ZDM
archiwum | fot. ZDM

Chodzi o ulicę Warszawską.

Już w marcu pisaliśmy na epoznan.pl, że miasto szykuje się do remontu nawierzchni ulicy Warszawskiej pomiędzy Krańcową a Świętego Michała w kierunku centrum wraz ze skrzyżowaniem Warszawska / Krańcowa. Od początku było wiadomo, że roboty odbędą się "pod ruchem", ale szczegółów dotąd nie podawano. Właśnie je poznaliśmy.

Inwestycja rozpocznie się w poniedziałek, 26 czerwca. - Ulica Warszawska na remontowanym odcinku zostanie zwężona do jednego pasa ruchu, na którym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Kierowcy jadący ul. Warszawską w kierunku centrum, na skrzyżowaniu z ul. Św. Michała będą mogli kontynuować jazdę na wprost bądź skręcić w lewo. Skręt w prawo, w ul. Św. Michała, w trakcie prowadzenia robót nie będzie możliwy. Kierowcy chcący kontynuować jazdę w kierunku ul. Głównej zostaną poprowadzeni objazdem przez ul. Warszawską, rondo Śródka oraz południową jezdnię ul. Warszawskiej, z której będzie można skręcić w lewo, w ul. Św. Michała - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie podano, ile konkretnie ma potrwać remont, ale na stronie PIM można znaleźć informację, że prace mają się zakończyć w III kwartale bieżącego roku. Wykonawcą jest firma COLAS Polska, która remont przeprowadzi za 4,8 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro