Reklama
Reklama

Jest nadzieja dla Domu Studenckiego Jowita?

fot. Łukasz Kędziora / archiwum
fot. Łukasz Kędziora / archiwum

Rektorka UAM zapowiedziała, że uczelnia podejmie próbę zdobycia środków na wyremontowanie obiektu.

Nie zmienia się to, że studenci mogą korzystać z DS Jowita tylko do końca września bieżącego roku. Także do września otwarta będzie część hotelowa obiektu. W trakcie środowego spotkania z dziennikarzami rektorka UAM profesor Bogumiła Kaniewska przyznała, że uczelnia podejmie próbę wyremontowania Jowity, choć wcześniej deklarowano, że UAM jest zdecydowany sprzedać obiekt.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Nie ma jednak wielkich nadziei na to, że do remontu dojdzie. Dlaczego? Koszt inwestycji może sięgnąć nawet 100 mln złotych. W grę wchodziłoby tylko uzyskanie pieniędzy z zewnątrz, bo uczelnia takimi środkami nie dysponuje. Podejmie jednak próby ich uzyskania - m.in. z ministerstwa czy innych dotacji.

Jak zauważa poznan.naszemiasto.pl, jeśli rzeczywiście udałoby się wyremontować Jowitę, na Kampusie Morasko nie powstanie drugi akademik, który był tam planowany. Jego finansowanie miała bowiem zapewnić sprzedaż Jowity. W nowym akademiku miałoby być 400 miejsc, a w wyremontowanej Jowicie byłoby ich zaledwie 200.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro