Reklama

Poseł Franek Sterczewski składa zawiadomienie do prokuratury na Suwerenną Polskę. Chodzi o spot, w którym celowano do niego z broni

archiwum | fot. LT
archiwum | fot. LT

Poznański Poseł Koalicji Obywatelskiej wyjaśnia, że spot przygotowany przez Suwerenną Polskę pojawił się na Twitterze w sobotę wieczorem. W spocie pojawiła się wypowiedź Sterczewskiego z sobotniej parady Równości, w której wyraził wsparcie społeczności LGBT+. - Na końcu został umieszczony kowboj celujący we mnie ze strzelby. Okraszono to wszystko komentarzem, że Suwerenna Polska obroni dzieci przed deprawacją i nie ma miejsca na tęczowy bolszewizm. To jest skandal, przejaw mowy nienawiści i po prostu nawoływanie do przemocy. Nie możemy się na to zgadzać - podkreśla Sterczewski.

Choć nagranie zniknęło z Twittera Suwerennej Polski, poznański poseł składa zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. - Obóz władzy przekroczył kolejny próg zdziczenia i najwyraźniej planuje strzelać do opozycji - napisał w mediach społecznościowych.

Rzecznik Suwerennej Polski Jacek Ozdoba w rozmowie z tvn24.pl przyznał, że "posłowie Suwerennej Polski mają się czym zajmować i nie będziemy tracić czasu na posła jeżdżącego po pijaku".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro