Reklama
Reklama

Zarośnięty plac zabaw na ratajskim osiedlu. "Po koszulce mojego dziecka chodził kleszcz"

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Taka sytuacja na osiedlu Armii Krajowej.

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik epoznan.pl. - Chciałbym zainteresować waszą redakcję. Jak to jest możliwe, że na Os. Armii Krajowej, przy budynku nr 105, jest zarośnięty plac zabaw? Będąc z dzieckiem zauważyłem, że po koszulce mojego dziecka chodzi kleszcz. Na tym pseudo placu zabaw wysokość chwastów osiąga wysokość małych dzieci. Piszę w trosce o nasze pociechy. Ostrzegam innych rodziców - napisał Krzysztof.

Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią Osiedle Młodych. - W imieniu Kierownictwa Osiedli Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej i Rzeczypospolitej uprzejmie informuję, że w części teren, na którym znajduje się plac zabaw przy budynku na os. Armii Krajowej 105, posadowiony jest na działkach należących do Miasta Poznania. Ze względu jednak na to, że korzystają z niego mieszkańcy ratajskich osiedli, plac zabaw konserwowany jest przez Kierownictwo Osiedli - przyznaje Julia Tritt, rzeczniczka SM Osiedle Młodych. - Ostatnie i zarazem pierwsze w tym sezonie koszenie terenu placu zabaw odbyło się na początku maja, kiedy to panowała wysoka wilgotność i obserwowano duży przyrost osiedlowych trawników. Następne koszenie zaplanowane jest na przełomie czerwca i lipca, jednak uzależnione one będzie od warunków pogodowych. Ze względu na panującą suszę, Zarząd Spółdzielni wraz z Kierownictwami Osiedli zdecydowali się na mniejszą liczbę koszeń na ratajskich osiedlach w sezonie - dodaje.

Jak przyznaje Tritt, spółdzielnia szuka kompromisu w sprawie koszenia trawników. Są mieszkańcy, którzy oczekują koszenia nawet w trakcie suszy, ale są też tacy, którzy o koszeniu w obecnej sytuacji pogodowej nawet nie chcą słyszeć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro