Reklama
Reklama

Ponad 60-tysięczne wielkopolskie miasto znowu bez ciepłej wody przez nawet 10 dni

fot. MPEC Leszno
fot. MPEC Leszno

Chodzi o Leszno.

Dla mieszkańców to już tradycja, ale dla wielu tradycja niechlubna, o czym piszą na lokalnych forach mieszkańcy Leszna. Zastanawiają się bowiem, jak to możliwe w XXI wieku, żeby tak duże miasto powiatowe jakim jest Leszno, nie miało przez co najmniej kilka dni dostępu do ciepłej wody.

Sytuacja w Lesznie jest rzeczywiście dość nietypowa. Każdego roku w okresie letnim Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lesznie ogłasza przerwę technologiczną, w trakcie której mieszkańcy nie mają w kranach ciepłej wody. W tym roku przerwę zaplanowano na dni 26 czerwca - 5 lipca.

Co to za przerwa? W jej trakcie MPEC prowadzi prace serwisowo-konserwacyjne. Jak podaje portal elka.pl w tym roku w planie jest wypłukanie prawie 200 wymienników, co jest skomplikowaną operacją. Dodatkowo montowane będą urządzenia kotłowni, a także podłączane będą wyremontowane odcinki sieci na kilku ulicach oraz nowego leszczyńskiego centrum handlowego - Galerii Goplana.

MPEC, jak każdego roku zakłada, że prace uda się wykonać szybciej i przerwa w dostawie ciepłej wody potrwa mniej niż tydzień, a nie aż 10 dni.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro