Reklama
Reklama

Kolejni pasażerowie zatrzymani na Ławicy. Jeden, bo nie płacił alimentów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej w weekend mieli co robić.

Najpierw strażnicy graniczni, w trakcie odprawy paszportowej pasażerów udających się z poznańskiego lotniska do Gruzji, natknęli się na 30-letniego Gruzina, który był poszukiwany. Okazało się, że brał udział w bójce lub pobiciu, a do tego naruszył mir domowy. - Mężczyzna ma do odbycia łącznie 75 dni zastępczej kary pozbawienia wolności, którą może zamienić na karę grzywny w kwocie 1,5 tysiąca złotych. Gruzin skorzystał z możliwości wpłaty kary grzywny, jednak nie zezwolono mu na wylot do Gruzji. Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu - podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tego samego dnia strażnicy zatrzymali 50-letniego Polaka, który przyleciał do Poznania z Londynu. - Jak wynikało z systemów informatycznych, był poszukiwany przez organy ścigania za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, naszego rodaka zatrzymano i przekazano do aresztu śledczego - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro