Reklama
Reklama

Od soboty tramwaje w mieście będą kursować rzadziej. Co z autobusami?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań

W życie wchodzi letni rozkład jazdy.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że letni rozkład jazdy będzie obowiązywać do 3 września, a więc do końca wakacji. - Częstotliwość, jak co roku, zostanie dopasowana do mniejszej frekwencji pasażerskiej z uwagi na brak zajęć w szkołach i wyjazdy wakacyjne. Tramwaje i autobusy na liniach miejskich będą podjeżdżały na przystanki co kwadrans - podaje ZTM.

Co istotne, co kwadrans tramwaje na większości linii będą kursować w godzinach komunikacyjnego szczytu w dni robocze, a więc od 6.30 do 9.00 i od 13.30 do 19.00. - Wyjątkiem będzie linia nr 13, na której tramwaje będą kursować (w dni robocze, w czasie szczytu) co 7/8 minut, natomiast w soboty i niedziele co 10 minut. Ponadto trasa linii nr 15 zostanie wydłużona do Junikowa oraz uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 99 z Piątkowskiej do centrum - dodaje.

O uruchomieniu linii nr 99 pisaliśmy już na epoznan.pl. - Uruchomienie linii nr 99 ma na celu wzmocnienie komunikacji między północą Poznania a centrum i jest związane z brakiem dodatkowych kursów (w wakacje) na linii nr 11 na odcinku od Piątkowskiej do węzła Głogowska/Hetmańska - przypomina ZTM.

W przypadku autobusów, częstotliwość kursowania nie zmieni się. Z uwagi na brak zajęć na Kampusie UAM, rzadziej kursować będzie linia nr 198, a autobusy linii nr 188 będą kursowały w godz. 9:00-13:30. Ponadto zawieszona zostanie linia nr 124 oraz szkolne kursy na linii nr 154. Do Strzeszynka w dni robocze będzie można dojechać liniami 146 i 195.

Zmiany zajdą też na liniach podmiejskich. - Na liniach podmiejskich w okresie wakacji zmiany będą polegały głównie na zmniejszeniu częstotliwości kursowania na wybranych liniach, braku kursów szkolnych i braku wjazdów na przystanki przy placówkach oświatowych z uwagi na brak zajęć oraz zmianie godzin odjazdów na niektórych kursach. Ponadto dwie linie (nr 886 i 889) zostaną na wakacje zawieszone.

Przypominamy też, że w sobotę zaczyna się remont torowiska na ulicy Głogowskiej, co wiąże się z dodatkowymi zmianami w komunikacji miejskiej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro