Reklama

Tragiczna śmierć pacjenta w ostrowskim szpitalu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. mspark0 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. mspark0 / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jako pierwszy o sprawie napisał portal ostrow24.tv. Z relacji lokalnych dziennikarzy wynika, że w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim około północy rozegrały się dramatyczne sceny. Jeden z pacjentów przebywających na Oddziale Wewnętrznym, 65-latek, otworzył okno i zawisł za nim na lince.

Natychmiast zareagowali pracownicy, którzy próbowali wciągnąć mężczyznę do pomieszczenia, ale udało się to dopiero wezwanym na miejsce strażakom. Do ich przyjazdu pracownicy szpitala mieli trzymać wiszącego mężczyznę za ręce. Ostatecznie rozpoczęto reanimację pacjenta, ale nie udało się przywrócić u niego funkcji życiowych.

Ostrowscy strażacy potwierdzają w rozmowie z nami, że interweniowali w nocy w szpitalu. - Działania polegały na pomocy w ewakuacji mężczyzny, następnie przejęła go służba medyczna - powiedział nam dyżurny z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim. Informację, że pacjent nie przeżył potwierdziła nam natomiast rzeczniczka ostrowskiej policji, Małgorzata Michaś. Dodała także, że sprawą zajmuje się prokuratura.

Jeśli potrzebujesz pomocy bądź wsparcia psychologicznego, zadzwoń pod numer 800 70 2222. To Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Jeśli jesteś dzieckiem, najlepiej zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro