Reklama

Ruszył "Marsz dla Życia". Pokazali zdjęcia uszkodzonych płodów. "100 posłów PiS głosowało przeciw życiu"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Tuż po godzinie 15:00 zebrani ruszyli spod kościoła o. Dominikanów.

To kolejna edycja wydarzenia, które skupia społeczność pro-life. Inicjatorem marszu jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Arcybiskup Stanisław Gądecki i wojewoda Michał Zieliński objęli marsz patronatem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Razem dla życia", to hasło przewodnie marszu. Zebrani maszerowali spod kościoła o. Dominikanów w stronę Katedry. Mieli ze sobą transparenty z hasłami "Najtrudniej przeżyć 9 pierwszych miesięcy życia", "Miłość zwycięży", "Kocham Cię, życie".

Na marszu pojawiła się społeczność z plakatami przedstawiającymi uszkodzony płód oraz trupy osób, które zginęły na wojnie, wszystko podpisane było jako "Ludobójstwo". Drugi plakat przedstawiał przemawiającego papieża z dopiskiem "100 posłów PiS głosowało przeciw życiu". Na stronie sejmbezaborterow.pl umieszczono imiona i nazwiska posłów, którzy mieli "wspierać bezkarność aborcjonistów". Na liście pojawiła się między innymi Jadwiga Emilewicz, Tadeusz Cymański, Barbara Dziuk i Piotr Gliński.

O godzinie 16:15 ma się rozpocząć piknik na placu przy katedrze.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
29.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro