Reklama
Reklama

Ruszył "Marsz dla Życia". Pokazali zdjęcia uszkodzonych płodów. "100 posłów PiS głosowało przeciw życiu"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Tuż po godzinie 15:00 zebrani ruszyli spod kościoła o. Dominikanów.

To kolejna edycja wydarzenia, które skupia społeczność pro-life. Inicjatorem marszu jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Arcybiskup Stanisław Gądecki i wojewoda Michał Zieliński objęli marsz patronatem.

"Razem dla życia", to hasło przewodnie marszu. Zebrani maszerowali spod kościoła o. Dominikanów w stronę Katedry. Mieli ze sobą transparenty z hasłami "Najtrudniej przeżyć 9 pierwszych miesięcy życia", "Miłość zwycięży", "Kocham Cię, życie".

Na marszu pojawiła się społeczność z plakatami przedstawiającymi uszkodzony płód oraz trupy osób, które zginęły na wojnie, wszystko podpisane było jako "Ludobójstwo". Drugi plakat przedstawiał przemawiającego papieża z dopiskiem "100 posłów PiS głosowało przeciw życiu". Na stronie sejmbezaborterow.pl umieszczono imiona i nazwiska posłów, którzy mieli "wspierać bezkarność aborcjonistów". Na liście pojawiła się między innymi Jadwiga Emilewicz, Tadeusz Cymański, Barbara Dziuk i Piotr Gliński.

O godzinie 16:15 ma się rozpocząć piknik na placu przy katedrze.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro