Reklama

Mieszkańcy Wildy zmęczeni notorycznym hałasem. "Nawet w niedzielę nie zatrzymuje się budowa"

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Analogik/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Analogik/pixabay.com

Chodzi o budynek, który powstaje przy słynnych schodach zabytkowych.

W tej sprawie zwróciła się do epoznan.pl Czytelniczka - Proszę o interwencję. Budowa przy zabytkowych schodach na Wildzie (ul. Spychalskiego) nie zatrzymuje się nawet w niedzielę. Mamy już dosyć codziennego hałasu do późnych godzin popołudniowych. Niech chociaż w niedzielę dadzą nam spokój - wiadomość wpłynęła do redakcji w niedzielę po godzinie 11:00.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Faktycznie, tuż przy zabytkowych schodach na Wildzie powstał nowy gmach. Pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda w Poznaniu uzupełni nowy budynek. Za projekt nowego gmachu odpowiada pracownia Lab 3 Architekci - zapowiadał już dwa lata temu "Property Design".

Budowę realizuje Francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska. Jest to 7-piętrowy budynek mieszkaniowy.

Nasza inwestycja wykorzystuje potencjał tej niepowtarzalnej lokalizacji, a równocześnie projekt będzie podkreślał jej charakter i klimat, wpisując się w elegancki, modernistyczny styl dzieła Czarneckiego. Mamy duże doświadczenie w realizacji projektów w miejskiej tkance historycznej, a więc i w wymagającym kontekście architektonicznym. Cieszymy się, że realizując wysokiej klasy projekt, możemy dołożyć kolejny wartościowy element do rozwoju Poznania - powiedział dla portalu "Property Design" Adam Skóra, dyrektor oddziału Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu.

W budynku ma być 129 mieszkań, ich metraże będą wynosiły od 25m2 do 95m2. Na parterze do mieszkań będą należały ogródki, na piętrach będą loggie oraz balkony. Na samym dachu będą nasadzenia zieleni.

Gmach wciąż jest w budowie, na co zwracają uwagę pobliscy mieszkańcy, zmęczeni notorycznym hałasem. Deweloper zapowiada zakończenie budowy na 2024 rok. To nie wróży dobrze dla mieszkańców ul. Spychalskiej, którzy borykają się z hałasem również w niedzielę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro