Reklama
Reklama

Kilkadziesiąt śniętych ryb w stawie Parku Sołackiego. "Czy do wody dostały się chemikalia?"

Śnięte ryby w stawie Parku Sołackiego. | fot. Czytelnik
Śnięte ryby w stawie Parku Sołackiego. | fot. Czytelnik

Czytelnicy epoznan.pl powiadomili o padłych rybach.

W Parku Sołackim w jednym miejscu pływa kilkadziesiąt śniętych ryb, niektóre bardzo duże. Wygląda to przerażająco, nie wiem czy jakieś chemikalia dostały się do wody czy skąd tyle martwych ryb? - brzmiała wiadomość przesłana do epoznan.pl w niedzielę po godzinie 11:00.

Dziś w stawie w parku Sołackim pełno śniętych ryb, czy wiadomo co się dzieje? - kolejna wiadomość od Czytelnika wpłynęła chwilę po pierwszej wiadomości.

Redakcja epoznan.pl skontaktowała się z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Poznaniu, który przyjął zgłoszenie - Zgłoszenie jak najbardziej przyjmujemy i postaramy się zająć sprawą jak najszybciej. Jak tylko ustalimy przyczynę padnięcia ryb, powiadomimy o tym. Najczęściej usuwaniem padłych ryb zajmuje się zarządca terenu, na którym znajduje się staw - powiedział w rozmowie z epoznan.pl pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i przyznał, że nikt wcześniej nie zgłaszał padniętych ryb w stawie Parku Sołackiego.

Inspektorzy w takim przypadku pobierają próbki wody do badań, aby ustalić, co mogło spowodować padnięcie tak dużej ilości ryb.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro