Reklama

W Wigilię w tym roku nie zrobimy zakupów choć to niedziela handlowa. "Polacy zasługują na wolną Wigilię"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Wolną od handlu Wigilię zapowiedział minister rozwoju Waldemar Buda.

W tym roku Wigilia przypada w niedzielę i zgodnie zasadami wprowadzonymi przez rząd, z automatu staje się niedzielą handlową. W przepisach bowiem zapisano, że handlowe są w grudniu dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Sieci handlowe już na początku roku podnosiły, że z zasady wigilijna niedziela nie będzie pełnym dniem handlu, bo w Wigilię sklepy pracują tylko kilka godzin.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W trakcie odbywającego się w tym tygodniu Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji Waldemar Buda, minister rozwoju przyznał, że rząd obecnie pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Kolejnego dnia w rozmowie z Polską Agencją Prasową zapewnił, sklepy w ogóle nie otworzą się w tym roku w Wigilię. - Mogę z pewnością powiedzieć, że w tym roku Wigilia po raz pierwszy nie będzie pracująca. Przypada ona w niedzielę, w tym handlową, ale zmienimy to w tym roku. Polacy zasługują na wolną Wigilię - wyjaśnił Buda w rozmowie z PAP.

Nie wiadomo, czy rząd tym samym zrezygnuje z jednej niedzieli handlowej w grudniu czy może zdecyduje się na umożliwienie handlu w inną grudniową niedzielę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro