Reklama
Reklama

Będą zmiany w komunikacji tramwajowej. "Z uwagi na zaobserwowane potrzeby komunikacyjne"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM

Dotyczą m.in. mieszkańców Winiar i Bonina.

Od 13 maja do pętli Piątkowska dojeżdża jedna linia tramwajowa - nr 11. Jeszcze zanim nowy rozkład jazdy wszedł w życie, wielu mieszkańców Bonina czy Sołacza skarżyło się, że nie tylko na pozostawienie jednej linii na tej trasie, ale też na to, że tramwaje poza godzinami szczytu będą kursować rzadziej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O skargach mieszkańców Bonina i Siłacza pisaliśmy wielokrotnie. Zarząd Transportu Miejskiego podał, że sytuacja zmieni się od 24 czerwca. - Z uwagi na zaobserwowane potrzeby komunikacyjne wydłużona do Junikowa zostanie linia tramwajowa nr 15, a także uruchomiona będzie dodatkowa linia nr 99, na której tramwaje będą kursować z pętli Piątkowska przez Winiary, Bonin i Sołacz do placu Wielkopolskiego - informuje ZTM. - Równocześnie zostaną zawieszone dodatkowe kursy na linii tramwajowej nr 11 realizowane aktualnie poza szczytami komunikacyjnymi oraz w weekendy - dodaje.

Trasa linii nr 99:

PIĄTKOWSKA - Wołyńska - Małopolska - Wielkopolska - Pułaskiego - Roosevelta - Fredry - Mielżyńskiego - PL. WIELKOPOLSKI


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro