Reklama

Zwróciła uwagę dziewczynie bo paliła papierosa na przystanku autobusowym. Jej reakcja była dla niej zaskoczeniem

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. ZTM w Poznaniu
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. ZTM w Poznaniu

Do redakcji zwróciła się Czytelniczka.

- Wczoraj na przystanku autobusowym przy Grunwaldzkiej spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja. Nie dość, że ogólnie powietrze w Poznaniu jest zanieczyszczone, to jeszcze obok mnie siedziała młoda dziewczyna i paliła papierosa dmuchając mi dymem wprost w oczy. Zapytałam, czy mogłaby oddalić się bo dym leci na mnie zgodnie z kierunkiem wiatru, odpowiedziała, że jak mi się coś nie podoba, to mam zmienić przystanek. Moje pytanie jest takie, czy na przystankach można palić papierosy i zasmradzać innym powietrze? - napisała w środę czytelniczka do dziennikarza epoznan.pl

Zarząd Transportu Miejskiego już w marcu apelował do pasażerów aby nie palili papierosów na przystankach, ponieważ jest to zabronione.

Przypominamy, że palenie papierosów lub e-papierosów jest zabronione nie tylko w pojazdach na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Ten sam zakaz obowiązuje na całej platformie przystankowej, a nie tylko, jak sądzi część pasażerów, pod wiatą - informuje ZTM i dodaje - Apelujemy także o to, że jeśli palimy poza przystankiem transportu miejskiego to róbmy to tak, żeby nie przeszkadzać innym pasażerom i nie zmuszać ich do wdychania dymu. Warto mieć na uwadze także inne osoby oczekujące na autobus lub tramwaj i nie zatruwać im życia. Pozostałość po papierosie, po dokładnym zgaszeniu niedopałka, wyrzucajmy do koszy na śmieci - w ten sposób nie zaśmiecamy wspólnej przestrzeni i dbamy o czystość wokół nas. Bardzo często można niestety zobaczyć walające się na przystanku lub torowisku pety, czego można uniknąć korzystając z koszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro