Reklama

Poseł z Poznania potrącił rowerzystkę. Deklaruje, że zrzeknie się immunitetu

fot. Koalicja Obywatelska, archiwum
fot. Koalicja Obywatelska, archiwum

Chodzi o Adama Szłapkę z Nowoczesnej.

O tym, że do zdarzenia doszło, poinformował serwis TVP.info. Jak podano, w czwartek postanowiono o postawieniu zarzutu nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa na drodze Adamowi Szłapce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Poseł z Poznania potrącił rowerzystkę 24 kwietnia w Warszawie. Poruszał się samochodem. Na miejsce zdarzenia wezwano policję oraz karetkę - kobieta wymagała pomocy medycznej. Z relacji TVP wynikało, że Szłapka nie przyznał się, iż jest posłem. Powiedział, że pracuje w Sejmie. Gdy policja prosiła o doprecyzowanie, w końcu przyznał, że jest posłem. Aby postawić mu zarzuty, musiałby zostać uchylony immunitet Szłapki.

W rozmowie z TVP poseł z Poznania zapewnił, że wniosek o uchylenie immunitetu trafi do Sejmu, zrzeknie się go. Podkreślił też, że jest w kontakcie z poszkodowaną. Polska Agencja Prasowa podała natomiast, że poszkodowana to 16-latka, która w wyniku zdarzenia doznała złamania kości nosa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro