Reklama

Wielka kolejka przed MTP! Tłum czeka na rozpoczęcie festiwalu

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W piątek zaczyna się Festiwal Fantastyki Pyrkon.

Choć pierwsze festiwalowe wydarzenia zaczynają się w piątek w południe, już od rana przed Międzynarodowymi Targami Poznańskimi można zobaczyć wydłużającą się kolejkę oczekujących na rozpoczęcie festiwalu Pyrkon.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Pyrkon od lat jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce i każdego roku przyciąga tłumy. Tylko w ubiegłym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, na imprezę sprzedano ponad 56 tysięcy biletów. W tym roku odbędzie się już 21. edycja wydarzenia. - Pyrkon to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności - dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami i wystawami, spektakle teatralne, koncerty, pokazy, a także prestiżowy konkurs cosplay - Maskarada - który od lat jest doskonałym show uwielbianym przez uczestników Festiwalu. To również miejsce, w którym można spotkać ulubionych autorów książek, twórców gier, komiksów, RPG, influencerów i aktorów - wyjaśniają organizatorzy.

Impreza potrwa do niedzieli. Bilety kosztują od 69 złotych za dzień (niedziela) do 179 złotych (sobota). Wstęp na trzy dni kosztuje 269 złotych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro