Reklama

Księgowa wyprowadziła z firmy 9 mln złotych i obstawiała wyniki u bukmachera. Usłyszała wyrok

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kaboompics.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kaboompics.com

Kobieta była księgową w firmie na terenie gminy Nowe Skalmierzyce pod Ostrowem Wielkopolskim.

Jak podaje wlkp24.info, Martę C. skazano na 6,5 roku więzienia, wymierzono jej 10 tysięcy złotych kary grzywny, a także nałożono na nią zakaz zajmowania stanowisk związanych z dysponowaniem powierzonymi pieniędzmi. Przez 10 lat nie może też grać w gry hazardowe. Dodatkowo musi oddać firmie, którą oszukała, wszystkie pieniądze. Wyrok nie jest prawomocny.

Kobieta przebywała w areszcie przez ponad dwa lata. Sąd uznał, że to wystarczająco długo. Na prawomocny wyrok będzie więc czekać na wolności.

Przypomnijmy, że Marta C. w okresie od lipca 2020 do maja 2021 wykonała 74 przelewy na swoje konto, które dopisała do listy kontrahentów. W ten sposób dostała ponad 8,8 mln złotych. Skradzione w ten sposób pieniądze wykorzystywała do obstawiania wyników u bukmachera. Ustalono także, że kobieta utrudniała prowadzenie egzekucji pozornie zbywając na rzecz męża dom warty 400 tysięcy złotych i wierzytelności na 260 tysięcy złotych.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki przypadek na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Kilka lat temu inna księgowa wyprowadziła z jednej z firm na terenie tej samej gminy prawie 5 milionów złotych. Proceder trwał 8 lat. Kobietę skazano na więzienie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
73.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro