Reklama
Reklama

W trakcie operacji lekarze zaszyli w brzuchu pacjentki dużą łyżkę. Kobieta nie przeżyła. Prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Kym McLeod/freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Kym McLeod/freeimages.com

Operacja była przeprowadzana w 2019 roku w konińskim szpitalu.

33-latka z miejscowości Cienin Kolonia w powiecie słupeckim trafiła do szpitala w Koninie na operację jajników. Po jej przeprowadzeniu kobieta skarżyła się na to, że źle się czuje. W końcu trafiła do lekarza, który przeprowadził badanie rentgenowskie. Okazało się, że w jej ciele zaszyto łyżkę chirurgiczną, która ma kilkadziesiąt centymetrów długości. Przeprowadzono operację usunięcia narzędzia, ale po niej kobieta zmarła.

Prokuratura badała sprawę pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Szpital od początku przyznawał, że doszło do błędu medycznego i przepraszał rodzinę zmarłej. Zaznaczał jednocześnie, że nie jest pewne, czy kobieta zmarła przez to, że w jej brzuchu była łyżka.

Jak informuje portal slupca.pl, śledztwo w tej sprawie się zakończyło. Postępowanie umorzono. Biegli uznali, że zaszycie łyżki chirurgicznej w ciele pacjentki nie doprowadziło do jej śmierci. Ustalono inną przyczynę śmierci kobiety, ale nie podano jej do publicznej wiadomości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
29.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro