Reklama
Reklama

Dino numerem dwa na polskiej giełdzie. Droższy tylko PKN Orlen

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

Wartość wielkopolskiej sieci handlowej ciągle rośnie.

Jak podaje money.pl, sieć Dino zawstydza obecnie polskich czempionów - firmy notowane na warszawskiej giełdzie. Obecnie wartość Dino jest szacowana na 46 miliardów złotych. To drugi wynik na GPW. Numerem jeden jest PKN Orlen, którego wycenia się na 75,5 mld złotych. Sieć wywodząca się z Krotoszyna jest już droższa niż PKO BP, Santander Bank Polska, PZU, Allegro.eu, LPP, Pekao czy KGHM Polska Miedź.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Branżowy portal zauważa, że Dino goni obecnie Jernimo Martins, a więc właściciela sieci Biedronka. Właściciel Biedronki jest notowany na giełdzie w Lizbonie i jego wartość jest szacowana na 15,5 mld euro. Wartość Dino to obecnie około 10 mld euro. A trzeba dodać, że Biedronek jest w Polsce znacznie więcej niż sklepów Dino, a jeśli do tego doda się sklepy w Kolumbii i Portugalii - będzie ich ponad dwa razy więcej niż sklepów Dino.

We wtorek za jedną akcję Dino płacono 475 złotych. Jeszcze 3 miesiące temu akcja kosztowała około 400 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro