Reklama
Reklama

Z Poznania wyjechało 12 ton kabli. "Reagujemy i niesiemy pomoc, jak tylko możemy"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

To już kolejna pomoc przekazana dotkniętym wojną sąsiadom.

Do Charkowa trafiło ponad 7 000 metrów bieżących różnego rodzaju kabli. Są one niezbędne do naprawy infrastruktury krytycznej, zniszczonej w wyniku rosyjskich ataków rakietowych.

"Za naszą wschodnią granicą wciąż toczą się walki, nie zapominamy o naszych potrzebujących sąsiadach. Cały czas potrzebna jest pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Charkowa, wiemy jakie wsparcie jest im niezbędne. Reagujemy i niesiemy pomoc, jak tylko możemy" - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. "Dziękuję radzie miasta, że przegłosowała projekt uchwały pozwalającej na wsparcie mieszkańców naszego miasta partnerskiego" - dodaje.

"Pomoc potrzebującym w Ukrainie to coś, nad czym nie możemy przejść obojętnie. Jako Rada Miasta Poznania, staramy się umożliwiać przekazanie pomocy do potrzebujących za naszą wschodnią granicą" - mówi Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta. "Ciężko nam sobie wyobrazić co przechodzą mieszkanki i mieszkańcy Charkowa, dlatego mamy nadzieję, że nasza pomoc ułatwi im funkcjonowanie" - dodaje.

Od momentu wybuchu wojny do Charkowa pojechało już kilka tirów z darami.

"Pomoc ta jest kolejnym potwierdzeniem dobrych relacji między naszymi miastami i kolejnym przykładem skutecznej pomocy dla mieszkańców Charkowa, którą dostajemy od mieszkańców Poznania" - mówi Ihor Terekhov, mer Charkowa. "Więzi między Poznaniem a Charkowem przetrwały próbę czasu: razem dzieliliśmy radość z małych i dużych sukcesów naszych miast oraz ofiarnie budowaliśmy lepszą przyszłość dla naszych mieszkańców. Teraz pokonujemy trudne wyzwania, ale zawsze czujemy wsparcie prawdziwych przyjaciół Charkowa i Charkowian! Chciałbym także skorzystać z okazji, aby wyrazić głęboką wdzięczność za solidarność z narodem ukraińskim radnym Rady Miasta Poznania, którzy na sesji w dniu 22 grudnia 2022 r. jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem pomocy Charkowowi, a także poznańskiemu przedsiębiorstwu wodociągowemu Aquanet SA, które kilkakrotnie przekazywało Charkowowi sprzęt i materiały, aby pomóc w utrzymaniu naszych sieci wodociągowych w dobrym stanie" - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
37.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro