Reklama

Mobbing w poznańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie? Pracownik popełnił samobójstwo

fot. MOPR Poznań
fot. MOPR Poznań

W tej sprawie otrzymaliśmy sporo wiadomości.

- Może zainteresujecie się Państwo kwestią samobójstwa jednego z pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu filia Jeżyce? Na tej filii od dawna panuje terror i mobbing, który stosuje przede wszystkim jeden z kierowników, a do czego kierownik filii i dyrekcja nie przyznają się i zaprzeczają. Pracownik ten podlegał właśnie pod tego kierownika, który go nieustannie gnębił i niszczył psychicznie. MOPR w Poznaniu nie tylko nie jest już w stanie pomagać swoim Klientom, ale również ciągle odchodzą stamtąd pracownicy. Z zespołu kierownika, o którym mowa, odeszło ostatnio 10 pracowników - napisał do nas Czytelnik epoznan.pl.

- Braki kadrowe, mobbing, przerzucanie pracowników pomiędzy Filiami (szczególnie na Filie Jeżyce, która od około 3 lat ma problem z utrzymaniem kadry, ci co się przyjmują zaraz odchodzą, przez mobbing, którego nikt nie zgłasza). Inne Filie prowadzą procedury, Niebieskie Karty, gdyż Filia Jeżyce jest niewydolna. Od wielu miesięcy są poszukiwani aspiranci pracy socjalnej na stronie BIP (bez wykształcenia kierunkowego, tylko pokrewne), gdyż nikt się nie zgłasza z uwagi na niskie zarobki, odpowiedzialność i brak wsparcia. Dyrekcja z każdej strony chce udowodnić, że pracownicy nic nie robią. Tylko statystyka się liczy - dodaje kolejny.

Skontaktowaliśmy się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i zapytaliśmy, czy rzeczywiście jeden z pracowników popełnił samobójstwo. - W poniedziałek, 12 czerwca, oficjalnie dowiedzieliśmy się o śmierci jednego z naszych pracowników. Poinformowała nas o tym jego rodzina - wyjaśnia Bogna Kisiel, rzeczniczka MOPR. Zapytaliśmy też o rzekomy mobbing, do którego ma dochodzić w filii na Jeżycach. - W piątek, 9 czerwca, do kierownika filii MOPR na Jeżycach zgłosiło się kilka osób twierdząc, że zachowania jednego z pracowników mogą nosić znamiona mobbingu. Natychmiast na filię Jeżyce udała się dyrektor MOPR, niezwłocznie została uruchomiona procedura antymobbingowa - tłumaczy. Procedura trwa. Równocześnie Kisiel zaprzecza, by w ostatnim czasie z jeżyckiej filii zwolniło się 10 pracowników.

Jeśli potrzebujesz pomocy bądź wsparcia psychologicznego, zadzwoń pod numer 800 70 2222. To Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Jeśli jesteś dzieckiem, najlepiej zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

  • Aktualizacja
    wtorek, 13.06.2023 r., godz. 18.40
    Aktualizacja
    wtorek, 13.06.2023 r., godz. 18.40
    Dyrekcja MOPR wystosowała oświadczenie w sprawie: W związku pojawiającymi się doniesieniami medialnymi i pytaniami dziennikarzy zgodnie z wolą rodziny naszego zmarłego pracownika przekazujemy ich oświadczenie: "Oświadczam, że łączenie śmierci mojego syna w sposób bezpośredni z podejrzeniem mobbingu w filii MOPR nie ma podstaw. Nie ma powodów, aby nasza osobista tragedia stała się tematem publicznym. Proszę media o uszanowanie naszej żałoby." Szanując prawo do prywatności w imieniu własnym i matki pracownika apelujemy: Pozwólmy, aby bliscy w spokoju mogli pożegnać zmarłego i zmierzyć się z bólem po jego stracie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro