Reklama
Reklama

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. sergei_spas / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. sergei_spas / pixabay.com

Tym razem hydrologiczne.

Ostrzeżenie dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody obowiązuje do godziny 22:00 w sobotę 10 czerwca również w Wielkopolsce. Obejmuje obszar: Warta górna do Poraja, Warta górna od Poraja do Liswarty, Liswarta, Warta górna od Liswarty do Widawki, Oleśnica, Grabia, Nieciecz, Widawka, Prosna górna, Niesób, Łużyca, Prosna środkowa, Ołobok (łódzkie, opolskie, śląskie, wielkopolskie)

"W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość lokalnego, krótkotrwałego przekroczenia stanu ostrzegawczego na wodowskazie Gorzów Śląski na Prośnie" - czytamy w komunikacie.

"Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich)" - informuje IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 70%


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro