Reklama

Nowy przystanek kolejowy w Wielkopolsce

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Pociągi zatrzymają się w Adamowie pod Wolsztynem od 11 czerwca.

Przystanek znajduje się na trasie kolejowej Poznań - Wolsztyn. - Podróżni wygodnie wsiądą do pociągów z komfortowego peronu w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego. Długi na 120 m obiekt ma m.in. w wiatę i ławki. Zamontowano jasne, ekologiczne oświetlenie LED. Dla dobrej informacji są czytelne tablice oraz gabloty z informacjami przydatnymi w podróży. Dogodny dostęp wszystkim pasażerom, także mającym trudności z poruszaniem się, umożliwi pochylnia. Ułatwieniem dla osób niewidomych będzie wypukła faktura i ścieżki naprowadzające na antypoślizgowej nawierzchni - wyjaśnia PKP PLK.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Przystanek powstał w ramach rewitalizacji trasy Poznań - Wolsztyn. - Na całym, ok. 15 km odcinku między Drzymałowem a Wolsztynem, wzmocniono grunt i wymieniono tor. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń umożliwi to zwiększenie prędkości z 80 km/h do 120 km/h. Bezstykowe łączenia szyn oraz nowe podkłady zmniejszyły hałas, poprawiając komfort podróży. Sprawne przejazdy zapewniają nowe urządzenia prowadzenia ruchu kolejowego na stacjach Rakoniewice i Wolsztyn - dodaje PKP PLK.

W ramach inwestycji już przebudowano perony w Wolsztynie i Grodzisku Wlkp., przebudowano też ponad 20 przejazdów kolejowo-drogowych. Koszt prac to 115 mln złotych, a całość ma się zakończyć w III kwartale bieżącego roku. - Obecnie - bez wpływu na przejazdy pociągów - postępują ostatnie prace na trasie, m.in. planowana do końca czerwca przebudowa peronu nr 1 przy budynku dworca w Grodzisku Wielkopolskim i kładki nad ul. 5 Stycznia w Wolsztynie nad linią kolejową. Po uzyskaniu wymaganych pozwoleń udostępnione będą odnowione przejścia podziemne na stacji Wolsztyn i Grodzisk Wlkp.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro