Reklama
Reklama

Połączenie OSM Czarnków i Mlekovity pod lupą UOKiK

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

O tym, że OSM Czarnków zostanie przejęte przez Mlekovitę pisaliśmy już w maju.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła pod koniec ubiegłego miesiąca. Przedstawiciele OSM Czarnków zagłosowali za fuzją z Mlekovitą. ZA zagłosowało 25 osób, PRZECIW 2, a od głosu wstrzymało się 8 osób. Do oficjalnego połączenia ma dojść w wakacje.

Prezes Mlekovity zapewniał, że produkty OSM Czarnków nie znikną z rynku. Zapowiadał też, że pojawią się w całej Polsce, a nie tylko regionalnie - jak obecnie. Nie ma też zniknąć nazwa i logo z Czarnkowa. Już w maju podkreślano, że fuzję musi zatwierdzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co ma potrwać do 3 miesięcy.

Jak informuje branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl, do UOKiK wpłynęło już zgłoszenie zamiaru koncentracji dwóch firm. - Cel koncentracji to połączenie spółdzielni, które pozwoli na wzmocnienie ich potencjału technologicznego oraz zapewni uzyskanie lepszych wyników ekonomicznych poprzez obniżenie kosztów przerobu w zakładach przetwórczych, pełne wykorzystanie zdolności technologicznych zakładów przetwórczych, poszerzenie asortymentu produkowanych wyrobów i obniżenie nakładów związanych z reklamą i marketingiem - wyjaśnia portal.

Data planowanej koncentracji to 1 września.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro