Reklama

Szykują się inwestycje na poznańskich działkach. "Jest warunek, żeby miejsca te były otwarte nie tylko dla ich użytkowników"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Miasto przeznaczy 200 tys. zł dotacji na budowę lub modernizację infrastruktury 5 rodzinnych ogrodów działkowych w Poznaniu.

W tym roku wnioski o wsparcie złożyło 10 ogrodów działkowych, z czego 5 dostało dofinansowanie. "Już po raz szósty dofinansowujemy ogródki działkowe na terenie naszego miasta. Kolejne tereny staną się piękniejsze, bezpieczniejsze oraz bardziej komfortowe" - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. "Na pierwszym miejscu stawiamy warunek, żeby miejsca te były otwarte nie tylko dla ich użytkowników, ale także służyły okolicznym mieszkańcom. Jesteśmy jednym z pierwszych samorządów, które wprowadziły dopłaty inwestycyjne do ogrodów działkowych" - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Inwestycje realizowane dzięki miejskim dotacjom z pewnością przysłużą się zarówno samym ogrodom, jak i wszystkim poznaniakom.

"Cieszę się, że ogrody rozwijają się nie tylko pod kątem infrastruktury, poprawy jakości przebywania w nich, ale także odbywa się tutaj coraz więcej wydarzeń. Jest większy przepływ informacji o ochronie różnorodności biologicznej, klimatu czy też retencji wody" - mówiła Joanna Jajus, dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP. "Co ważne, te dotacje przyczyniają się również do tego, że ogrody otwierają się na mieszkańców. Każdy może tu przyjść i korzystać z przyrody jak w miejskim parku" - dodaje.

Jak przekazują miejscy urzędnicy, dzięki dotacji ROD Antoniego Paszkowiaka wyremontuje świetlicę ogrodową. ROD Armii Poznań zmodernizuje oświetlenie na terenie wspólnym. Na terenie ROD Bielniki instalacja energetyczna zostanie przebudowana z napowietrznej na ziemną - jest to II etap inwestycji na tym terenie. ROD im. Marii Curie-Skłodowskiej przekaże pieniądze z dotacji celowej na wymianę ogrodzenia z siatki ocynkowanej. Umocnienie skarpy i postawienie nowego stabilnego ogrodzenia zapewni bezpieczeństwo działkowcom. ROD im."Camping pod Lasem" wyremontuje i zmodernizuje świetlicę.

Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznawane są od 2018 roku. Do 2022 roku Miasto przekazało łącznie prawie 1,4 mln dla 37 ROD z przeznaczeniem na modernizację infrastruktury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro