Reklama
Reklama

Zmiany przy jednej z poznańskich plaż. Rozszerzą strefę zamieszkania

fot. POSiR
fot. POSiR

Chodzi o plażę Smoczą nad Jeziorem Kierskim.

O zmianach, które wprowadzone zostaną od 12 czerwca na ulicy Nad Jeziorem w Poznaniu, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Międzyzdrojską do kąpieliska informuje POSiR.

"Z uwagi na konieczność zapewnienia służbom ratunkowym bezkolizyjnego dojazdu do plaży, rozszerzono istniejącą w rejonie ul. Międzyzdrojskiej strefę zamieszkania" - informuje Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Początek i koniec obowiązującej od 12 czerwca strefy zamieszkania wyznaczają znaki D-40 i D-41 zlokalizowane na początku ul. Międzyzdrojskiej na skrzyżowaniu z ul. Wirską, na skrzyżowaniu ulicy Międzyzdrojskiej z ulicą Słupską, przy kąpielisku miejskim Krzyżowniki.

"Strefa zamieszkania to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowym" - przypomina rzecznik i podkreśla, że prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h. Parkowanie jest możliwe wyłącznie w wyznaczonych miejscach.

Plażowicze mogą korzystać z parkingu leśnego przy ul. Słupskiej 75.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro