Reklama

Duża inwestycja na poznańskim osiedlu. Koniec z podtopieniami

fot. PIM
fot. PIM

Na osiedlu Kiekrz powstaje zbiornik retencyjny.

Będzie mieć pojemność około 3000 metrów sześciennych. Ma gromadzić wody deszczowe i roztopowe. - Retencjonowanie wody pozwoli na minimalizowanie zagrożenia zalewania położonych niżej budynków i ulic podczas ulewnych deszczów oraz zabezpieczenie okolicy przed podtopieniami spowodowanymi wystąpieniem z brzegów rzeki Samicy Kierskiej - podkreślają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Co udało się dotychczas zrobić? - Przeprowadzono przebudowę dotychczasowego, betonowego kolektora odprowadzającego wodę. Była ona konieczna ze względu na jego stan techniczny. Obecnie trwają prace ziemne związane z budową samego zbiornika. Jego dno jest umacniane, a skarpy są profilowane. Wykonany został również dodatkowy kolektor dla awaryjnego zrzutu wody w trakcie prac konserwacyjnych - mówi Barbara Plenzler-Horvath, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycja infrastruktura towarzysząca zbiornika zostanie doprowadzona do właściwego stanu. Renowację przejdą rowy doprowadzające wodę deszczową. - Przed dopływem wód do zbiornika zastosowane zostaną urządzenia wychwytujące zanieczyszczenia stałe. Powstanie też odcinek ścieżki spacerowej z oświetleniem parkowym i ławkami - podają PIM.

Wszystkie prace mają się zakończyć w tym roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro