Reklama
Reklama

Kultowy lokal wraca na mapę Poznania, ale w nowej lokalizacji

Tak wyglądał bar przy placu Wolności | fot. Caritas Poznań
Tak wyglądał bar przy placu Wolności | fot. Caritas Poznań

Chodzi o Bar Caritas.

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o zamknięciu bardzo popularnego baru, który funkcjonował przy placu Wolności przez ponad 20 lat i karmił tysiące poznaniaków domowym jedzeniem w rozsądnych cenach. Bar powstał z inicjatywy poznańskiego Caritasu, a jego głównym celem było zapewnienie posiłków osobom niezamożnym. Można tu było zjeść m.in. naleśniki, pyzy, ale też różne desery. Głos Wielkopolski pół roku temu podawał, że możliwe, że bar wróci w nowej lokalizacji. Znane są już szczegóły.

Jak zdradza Caritas Poznań, bar będzie działać nie tylko w nowej lokalizacji, ale też w nowej formie. - Dotychczasowa nazwa Baru Caritas to 'u Krystyna', która przez lata towarzyszyła temu miejscu. Teraz, w duchu odświezenia Baru, odwiedzajacy beda mogli go odnalezc pod nowa nazwa, która nawiazuje do nowej lokalizacji. Bar, kojarzony dotychczas z placem Wolności, pojawi sie na kulinarnej mapie Poznania na innym placu - tym razem Kolegiackim. Nazwa tego placu pochodzi od stojacej w jego miejscu swego czasu kolegiacie (czyli kościele niebedacym katedra, przy którym istnieje kapituła kanoników). W czasach swojej świetności, poznanska kolegiata była jednym z najwyzszych budynków w całej Europie. Gdyby kolegiata stała do dziś, to Bar Caritas znajdowałby sie pod nią - wyjaśnia Caritas. Nowa nazwa to Bar Caritas 'POD KOLEGIATA'.

- Niezmienny pozostaje duch i misja od lat przyświecajace działalności Baru. Spowodowane nastawieniem na niewysoka marze niskie ceny dan, umozliwiajace kazdemu spozycie - co wazne - pysznego posiłku, a takze miła atmosfera, to trzy z czterech podstawowych czynników, przyciagajacych stałych i nowych gości Baru. Czwartym, równie waznym aspektem jest fakt charytatywnego charakteru działania Baru. Bowiem marza płynaca z prowadzenia tego punktu gastronomicznego przeznaczana jest na statutowa działalnośc Caritas Poznan. Mozna wiec posłuzyc sie metafora, ze kupujac sobie obiad, jednocześnie finansujesz tez posiłek dla osoby ubogiej, czy w kryzysie bezdomności - dodaje.

Bar zostanie otwarty jeszcze w czerwcu. Konkretnej daty jeszcze nie podano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro