Reklama
Reklama

Donald Tusk zaprasza na plac Wolności. "Będziemy mogli pokazać tym, którzy nie chcieli wierzyć w to, co widzieli w Warszawie"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Ma się odbyć 16 czerwca.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas dzisiejszej konferencji prasowej dziękował za liczne przybycie na manifestację, która w niedzielę odbywała się w Warszawie. Zapowiedział też nowe marsze. "Wzywam wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski 16 czerwca na Plac Wolności. W następnych dniach będę również w Jeleniej Górze, we Wrocławiu i Kłodzku. Wszędzie tam, będziemy mogli pokazać tym, którzy nie chcieli wierzyć w to, co widzieli w Warszawie. 4 czerwca wszystko w polskiej polityce się zmieniło" - zapowiedział.

"Do dnia wyborów będziemy szli do przodu. Platforma nie zatrzymuje się. Platforma jedzie dalej. Będę prosił o mocne wsparcie i pokazanie tym wszystkim, którzy chcieli przekonać Polskę, że 4 czerwca nic się nie zdarzyło... Pamiętacie próby przekonania, że te pół miliona ludzi to była kolejka do zoo. To kolejny powód, żeby spotkać się na ulicach innych miast" - dodał.

Manifestacja ma się odbyć 16 czerwca na placu Wolności o godzinie 18:00.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro