Reklama

Wilki w podpoznańskiej miejscowości. Jest apel gminy!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. YT/Fotopułapka TV
Zdjęcie ilustracyjne | fot. YT/Fotopułapka TV

Wilki widziane były w Mosinie.

To kolejna gmina, która wystosowała komunikat do swoich mieszkańców, by zachowali szczególną ostrożność ze względu na bliską obecność wilków. "W okolicy ulic Modrzewiowej i Świerkowej w Mosinie odnotowano pojawienie się wilka" - czytamy w komunikacie. "W przypadku bezpośredniego spotkania prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Dla zachowania bezpieczeństwa prosimy o używanie smyczy na spacerach z psami i zadbanie o zamykanie ich w kojcach na terenie nieruchomości" - apelują przedstawiciele Gminy Mosina.

Przy okazji przypominamy, że wilki to zwierzęta drapieżne, od 2016 roku objęte ochroną ścisłą. Nie wolno ich umyślnie zabijać, chwytać, okaleczać, płoszyć czy niepokoić. Złamanie tych zakazów grozi wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

Jak tłumaczył nam przy okazji rozmowy o wilkach zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Czerniejewo, Adam Smolarek zwierzę to nie stanowi większego zagrożenia dla człowieka, dlatego ludzie nie powinni obawiać się wchodzić do lasu, jednak zalecane jest zachowanie ostrożności. "Wiadomo jest to dzikie zwierzę i zdarzyć się mogą różne sytuacje. Oczywiście, jeśli na niego najdziemy lub na przykład będzie ranny może zaatakować, ale to jest mało prawdopodobne, raczej wilki boją się ludzi" - mówił.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro