Reklama

W Poznaniu chcą uchwalić dokument dotyczący równości. Teraz pytają mieszkańców

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Ruszyły konsultacje społeczne.

Co jeszcze można poprawić? Każdy może pomóc w odpowiedzi na to pytanie - ruszyły konsultacje społeczne dotyczące "Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej". Jego wstępną wersję opracował już działający w Mieście Zespół do spraw Polityki Równości i Różnorodności, który określił główne cele.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Teraz nadszedł czas, by pójść o krok dalej i wspólnie z wszystkimi poznaniankami i poznaniakami wypracować wizję miasta, w jakim każdy może żyć bezpiecznie i szczęśliwie. Okazją są konsultacje społeczne, które potrwają do 11 września" - informują miejscy urzędnicy.

Opinie, uwagi i wnioski wszystkich mieszkańców Poznania są zbierane za pomocą specjalnie opracowanej ankiety internetowej.

"Ankieta pozwala odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące równości. Czy i kto jest dzisiaj w Poznaniu najbardziej narażony na nierówne - gorsze traktowanie? Co można zrobić, by zapobiegać dyskryminacji - to tylko niektóre poruszone w niej kwestie" - dodają przedstawiciele magistratu.

Wyniki badań ankietowych zostaną wykorzystane na kolejnym etapie konsultacji - warsztatach. "Wezmą w nich udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich radnych i urzędników. Spotkania będą stanowiły podstawę do rekomendacji podczas przygotowania szczegółowych celów opracowywanego dokumentu, a także dla propozycji działań Miasta w obszarze polityki równościowej" - dodają urzędnicy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro