Reklama

Napad na sklep jubilerski pod Poznaniem. Kobieta przeraźliwie krzyczała na ulicy

fot. KMP Poznań
fot. KMP Poznań

Do akcji wkroczyli policjant i żołnierz.

Policjant z Murowanej Gośliny wracając samochodem do domu po zakończonej służbie, na ulicy Rogozińskiej zauważył zdenerwowaną kobietę, która przeraźliwie krzyczała. Zatrzymał się. Kobieta przekazała, że nieopodal doszło do napadu na sklep jubilerski, a sprawcy uciekli.

"St. sierż. Maciej Kucharski natychmiast zareagował i ruszył we wskazanym kierunku. Po chwili zauważył dwie biegnące osoby. Bez chwili zastanowienia wyszedł z auta i ruszył za nimi w pościg. Po kilku minutach wraz z przechodniem, którym później okazał się żołnierz z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania, zatrzymali jednego z uciekinierów" - relacjonuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Mężczyzna miał przy sobie czarny worek wypełniony złotą biżuterią. Kosztowności warte były ponad 72 tysiące złotych. Były to głównie złote kolczyki. Natychmiast zaczęły się poszukiwania drugiego ze sprawców.

"W związku z tym, że st. sierż. Kucharski zapamiętał wizerunek wspólnika, przyłączył się do dalszych działań. Po krótkim czasie w trakcie patrolu Parku Miejskiego zauważył podejrzanego. Zmienił on ubranie, aby być nierozpoznawalnym, jednak nie zmyliło to policjanta, który dobrze zapamiętał jego twarz. Był przekonany, że jest to poszukiwana osoba" - dodaje mł. asp. Mróz.

"31-latek został natychmiast zatrzymany. Na miejsce zdarzenia przyjechał również przewodnik z psem służbowym. Czworonóg wytropił miejsce, w którym sprawca ukrył swoje ubrania. W trakcie czynności w miejscowym komisariacie okazało się, że mężczyźni w chwili zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Oboje mieli blisko po 3 promile. Ponadto policjanci zabezpieczyli przy nich maseczki oraz gaz pieprzowy" - dodaje.

31 i 37-latek to mieszkańcy gminy Murowa Goślina. Usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i decyzją sądu na wniosek prokuratora, trafili na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia. "Kara może być jednak wyższa ze względu na to, że obaj mężczyźni popełnili ten czyn w warunkach recydywy" - kończy policjantka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro