Reklama

Spłonęło pół hektara drzewostanu. Strażacy walczyli z żywiołem. Wciąż obowiązuje alert RCB

fot. OSP Wągrowiec
fot. OSP Wągrowiec

We wtorek tuż przed godziną 14:00 straż pożarna została zadysponowana do pożaru w miejscowości Przysieczyn (powiat wągrowiecki).

Jak informuje OSP Wągrowiec, po dojeździe na miejsce pożaru działania strażaków polegały na rozwinięciu linii gaśniczej w celu lokalizacji pożaru, a następnie dogaszeniu pogorzeliska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Spaleniu uległo pół hektara drzewostanu. Nasze działania zakończyliśmy około godziny 16:00, natomiast miejsce pożaru przez następne godziny zostaje kontrolowane przez służbę leśną - relacjonuje OSP Wągrowiec.

W poniedziałek redakcja epoznan.pl informowała o alercie RCB, który został wydany między innymi dla części Wielkopolski, dla powiatów kolskiego, konińskiego, tureckiego i pleszewskiego.

Z powodu braków opadów sytuacja może się pogłębiać i dotyczyć większego obszaru województwa. Alert otrzymywali drogą SMS-ową również nasi sąsiedzi z województwa lubuskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apelowało - UWAGA! Dziś i jutro (5/6.06) występuje duże zagrożenie pożarowe lasów. Zachowaj ostrożność i nie używaj otwartego ognia w lesie i jego sąsiedztwie. Alert RCB uruchomiono na części 3 województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro