Reklama
Reklama

Można dostać ogromne dofinansowanie od miasta na zazielenienie dachu budynku. Sprawdź, jakie musisz spełniać wymogi

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

To już pewne. We wtorek Rada Miasta Poznania przegłosowała projekt uchwały w tej sprawie.

W mieście nie zawsze można posiadać klasyczny ogród, często położenie na to nie pozwala. Jednak w ostatnim czasie popularne stały się ogrody wertykalne, to nic innego jak ogród, w którym zieleń sadzi się na specjalnych konstrukcjach na ścianie. Takie ogrody cieszą się dużą popularnością w Warszawie, gdzie coraz częściej spotkać można bujną zieleń wyrastającą z dachów apartamentowców bądź ich ścian.

Już wkrótce ruszy nowy miejski program w Poznaniu. Dzięki niemu mieszkańcy Poznania, którzy będą chcieli założyć ogród wertykalny lub zielony dach, będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na ten cel. Dofinansowanie może wynieść nawet do 100% poniesionych kosztów, jednak nie może przekroczyć kwoty 25 000 złotych.

Wnioski składać będzie można do 30 września. Taki wniosek musi zawierać oświadczenie o posiadanym tytule prawnym do nieruchomości.

Co ważne, z dotacji będą mogły skorzystać osoby fizyczne, prawne, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy. Ogrody wertykalne będą musiały posiadać powierzchnie nie mniejsze niż 15 m2, rośliny muszą być umiejscowione na zewnętrznej, pionowej ścianie budynku lub piąć się po niej, a nasadzenia muszą być podlewane. Zielone dachy muszą być dostosowane do możliwości obciążeniowych obiektu, maksymalny kąt nachylenia 30 stopni, a minimalną powierzchnię 10m2.

Miasto przeznaczy na ten cel ćwierć miliona złotych.

- Dokładne terminy oraz szczegóły składania wniosków podane zostaną po wejściu uchwały w życie - informuje Miasto Poznań

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro