Reklama
Reklama

Z Poznania do Dubaju. I to trzy razy w tygodniu!

Ta wiadomość zelektryzowała nie tylko Wielkopolan i Wielkopolanki. Cała zachodnia część naszego kraju właśnie uzyskała prestiżowe i komfortowe połączenie z Dubajem, o które trzeba było bić z wieloma portami lotniczymi na całym świecie. Ale się udało - i już można zarezerwować sobie bilety do egzotycznego Złotego Miasta. To kolejny dowód, że na Ławicy wakacje trwają cały rok.

Podróże do Dubaju jeszcze kilka lat temu zarezerwowane było tylko dla najbardziej zamożnych ludzi na świecie. Teraz to największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dostępne dla każdego, kto chce przeżyć niezapomniane chwile w egzotycznym klimacie. Dzięki staraniom władz Lotniska Poznań Ławica linie flydubai postawiły na stolicę Wielkopolski, skąd aż trzy razy w tygodniu - w zaledwie 6 godzin - będzie można polecieć do Dubaju.

Tu jest wszystko

Trudno jest wymienić wszystkie atrakcje Dubaju. Już sama panorama miasta, pełna drapaczy chmur i wieżowców o niesamowitej architekturze zapiera dech w piersi. Ultranowoczesną bryłą przyciąga tutejsze Muzeum Przyszłości i Expo City - przestrzeń pełna innowacji, na której organizowane są konferencje naukowe, jak i również koncerty. I choć Dubaj kojarzy się z miastem przyszłości, to ma też bogatą historię, co można sprawdzić na własne oczy, odwiedzając Stary Dubaj.

Rodzinne wakacje na każdą kieszeń

Dubaj kojarzy się z luksusem, prestiżem i przepychem. I tak rzeczywiście jest. Jednocześnie miasto oferuje dostęp do atrakcji dla każdego i na każdą kieszeń. Baza noclegowa obejmuje miejsca o wysokim standardzie za stosunkowo niewielkie pieniądze. Młodzi wiekiem, jak i młodzi duchem mogą poszaleć tu w licznych parkach rozrywki, aquaparkach, a nawet odwiedzić deszczowy las. W mieście działa też Legoland, w którym zobaczyć można najwyższy budynek zbudowany z tych kultowych klocków.

Lot balonem albo narty

Dla fanów aktywnego wypoczynku Dubaj ma wiele do zaoferowania. Piaszczyste plaże i ciepłe morze zachęcają do uprawiania sportów wodnych. Miasto słynie też z wielu basenów, w tym z tego najgłębszego na świecie, który umożliwia zanurkowanie na głębokość 60 metrów. Dzięki lotom balonem można z kolei wznieść się bardzo wysoko i podziwiać niezmierzone pustynie. Jest też możliwość skoku ze spadochronem. A jeżeli "gorące" atrakcje nam się znudzą, zawsze możemy wyskoczyć na narty, na największy na świecie kryty stok.

Tu jest pysznie

I wreszcie to, za co kochamy orientalne miejscówki. Niesamowita kuchnie, egzotyczne potrawy i wbijające się w nos przyprawy. Dubaj ma to wszystko, a nawet jeszcze więcej. Bo to tu swoje restauracje otwierają najbardziej zdolni szefowie kuchni z całego świata. Warto też zauważyć, że na wydanie własnego przewodnika po Dubaju zdecydowało się francuskie Michelin, co już samo w sobie jest ogromnym magnesem dla fanów dobrego jedzenia.

Z Poznania do Tokio, Seulu albo na Sri Lankę

Lot do Dubaju może być celem w samym sobie: takich wakacji nie zapomni się do końca życia. Jednocześnie nawiązanie współpracy przez poznańską Ławicę z liniami flydubai daje ogromne możliwości na dotarcie do najdalszych zakątków świata.

- Bezpośrednie loty do Dubaju, to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń flydubai obejmującej ponad 120 kierunków w 52 krajach świata - mówi Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorz Bykowski.

To wszystko oznacza dla podróżnych znaczące skrócenie czasu podróży, bez potrzeby licznych przesiadek.

W ubiegłym roku lotnisko w Poznaniu obsłużyło grubo ponad 2 miliony pasażerów. To sukces, który nie powinien być jednak dla nikogo wielkim zaskoczeniem - bo z poznańskiej Ławicy można polecieć do kilkudziesięciu miejsc na całym świecie. W tym roku w siatce połączeń mamy łącznie 75 kierunków, w tym 42 kierunki regularne i 33 czarterowe. A to oznacza, że lotnisko idzie na rekord.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro