Reklama
Reklama

Koniec przejazdu przez torowisko dla aut na Milczańskiej coraz bliżej! Wkrótce ograniczą ruch

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Zmiana wejdzie w życie 13 czerwca.

- Brakuje u państwa ważnej informacji odnośnie zmiany organizacji ruchu w związku z przebudowa Trasy Kórnickiej. Aktualny dwukierunkowy przejazd przez torowisko w ciągu ulicy Katowickiej/Milczańskiej zostanie częściowo zablokowany i zostanie jednokierunkowy. Przejazd będzie możliwy tylko od strony Jeziora Maltańskiego do ulicy Milczańskiej - napisał do nas w weekend Czytelnik epoznan.pl.

Zapytaliśmy o zmianę Poznańskie Inwestycje Miejskie i we wtorek otrzymaliśmy odpowiedź. Okazuje się, że zbliża się moment, w którym kierowcy nie będą już mogli przejeżdżać przez torowisko w ciągu ulicy Milczańskiej. - 13 czerwca (wtorek) wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na ograniczeniu przejazdu przez torowisko przy ul. Milczańskiej. Będzie można jechać tylko w jednym kierunku, od ul. Katowickiej do ul. Milczańskiej - podaje PIM.

- Zmiana organizacji ruchu jest konieczna z uwagi na postęp prac. Wykonawca robót starał się utrzymywać przejazd możliwie najdłużej i nastąpił etap, w którym musi już przystąpić do robót w torowisku na wysokości ul. Milczańskiej. Póki co wyłączony zostanie jeden kierunek, tzn. nie będzie można przejechać od ul. Milczańskiej w kierunku ul. Katowickiej. Objazd dla mieszkańców pobliskich osiedli poprowadzony zostanie ulicami: Brneńską, Pleszewską, Warczygłowy, Jana Pawła II, Kaliską i Maltańską. Ruch jednokierunkowy w przeciwnym kierunku będzie możliwy tymczasowym przejazdem przez torowisko, przesuniętym nieco na wschód. W kolejnym etapie przejazd zostanie zamknięty docelowo, o czym będziemy informować. Ruch pieszych nie zmienia się, nadal będą mogli przejść w obrębie starego przejazdu tramwajowego - dodaje.

Przypomnijmy, że docelowo na ulicy Milczańskiej przez tory przejadą jedynie rowerzyści i przejdą piesi. - Wyłączenie z ruchu samochodowego nastąpi zgodnie z zapisami planu miejscowego. W zamian kierowcy zyskają nowy przejazd, bliżej ul. Jana Pawła II. Jest to element powstającego tzw. ringu Łacina, w ramach którego ul. Kaliska zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Polanka do ul. Jana Pawła II z dostosowaniem organizacji ruchu do ruchu jednokierunkowego na tym odcinku. Będzie tam także nowy przejazd przez torowisko tramwajowe. Gdy tylko zostanie on wykonany, to całkowicie wyłączony z ruchu zostanie ten przy ul. Milczańskiej - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro