Reklama

Tak wyglądają nowe przegubowe Mercedesy dla MPK Poznań. Kiedy wyjadą na ulice?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Nasz Czytelnik wypatrzył pojazdy w podpoznańskiej miejscowości.

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy, że wkrótce w naszym mieście pojawi się nowość, a mianowicie autobusy przegubowe marki Mercedes. Dotychczas tabor był zdominowany przez Solarisy. Tymczasem to dostawca EvoBus, dealer Mercedesa, zwyciężył w przetargu na dostawę 15 nowych autobusów do poznańskiego przewoźnika.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zamówienie opiewa na około 27,5 mln złotych. Początkowo MPK planowało zakup autobusów z napędem hybrydowym, ale oferty znacznie przekroczyły założony budżet. Zdecydowano się więc kupić autobusy z napędem konwencjonalnym - z silnikiem Diesla.

Nasz Czytelnik we wtorek rano zauważył nowe autobusy w podpoznańskiej miejscowości. Ich dostawa do MPK Poznań jeszcze się nie zaczęła. - Z informacji, którymi dysponuje MPK Poznań wynika, że obecnie wykonawca rozpoczyna prace wykończeniowe przy pierwszych autobusach Conecto G wyprodukowanych dla poznańskiego przewoźnika. Procedura odbiorów jeszcze nie została uruchomiona - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań. - Zgodnie z umową termin dostaw pojazdów Mercedes-Benz Conecto G mija z końcem lipca 2023 roku. Zadaniem wykonawcy jest także przeszkolenie pracowników MPK Poznań w zakresie obsługi nowych autobusów (w szkoleniach wezmą udział kierowcy oraz służby techniczne Spółki) - dodaje.

Gdy nowe Mercedesy trafią do przewoźnika, z ruchu mają zostać wycofane ponad 15-letnie pojazdy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin. - Autobusy Mercedes-Benz Conecto G będą wyposażone podobnie jak pozostałe we flocie MPK Poznań: Będą niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przestrzeń pasażerska będzie wyposażona w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej, składający się z czytelnych, nowoczesnych tablic kierunkowych i wyświetlaczy w środku autobusu, systemu zapowiedzi głosowych i monitorów informacji publicznej - kończy Smogulecka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro