Reklama

W czwartek Boże Ciało. Przez Poznań przejdą 52 procesje. Publikujemy listę wszystkich

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LT

Jak każdego roku.

Jak informuje Archidiecezja Poznańska, centralna procesja wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała (ul. Krakowska/Strzelecka) w czwartek 8 czerwca po Mszy św. o 10.00, odprawionej przez Arcybiskupa Metropolitę Poznańskiego Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami. - Trasa procesji: ulice Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo, Ostrów Tumski. Kazania wygłosi ks. Piotr Małecki, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej. Przy ostatnim ołtarzu przed katedrą na Ostrowie Tumskim kazanie wygłosi Arcybiskup Stanisław Gądecki. Metropolita Poznański udzieli też uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych księży. Na zakończenie uroczystości w katedrze poznańskiej zostanie odprawiona Msza św. - informują duchowni.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Zakończenie procesji przewidziane jest ok. godz. 13:00 na placu katedralnym. W trakcie procesji na jej trasie obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna - podaje miasto. Co istotne, centralna procesja nie jest jedyną, jaka w czwartek przejdzie przez Poznań. Każdego roku odbywają się też mniejsze - parafialne procesje. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami w różnych punktach naszego miasta. Lista procesji poniżej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro