Reklama

Radna PiS wróciła na stanowisko szefowej miejskiej komisji. Straciła je za nazwanie uczestników Strajku Kobiet "zwyrodniałą swołoczą"

fot. poznan.pl
fot. poznan.pl

Lidia Dudziak ponownie jest szefową Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki w poznańskiej Radzie Miasta.

Radna Dudziak z PiS przez wiele lat pełniła funkcję szefowej tej komisji, ale straciła stanowisko jesienią 2020 roku. O jej odwoływanie wnioskowali członkowie klubu Koalicji Obywatelskiej. Jak tłumaczył wówczas Bartłomiej Ignaszewski z Nowoczesnej, miejscy radni mieli wiele negatywnych odczuć co do prowadzenia posiedzeń przez Lidię Dudziak, ale kluczowy okazał się wpis radnej na portalu społecznościowym, w którym nazwała uczestników protestów po decyzji TK "zwyrodniałą swołoczą opętaną przez diabła". Lidia Dudziak wyjaśniała, że to była wypowiedź na prywatnym profilu i dotyczyła ona konkretnego zdarzenia - wtargnięcia do kościoła. Apelowała, by skupić się na jej działalności związanej z poznańskim sportem, a nie prywatnych wpisach w mediach społecznościowych. Ostatecznie Dudziak stanowisko straciła, a jej miejsce zajął... Bartłomiej Ignaszewski, który chciał jej odwołania.

Ignaszewski w ubiegłym miesiącu poinformował, że nie będzie dłużej miejskim radnym. Dzień później okazało się, że zrzekł się mandatu, bo został członkiem zarządu Warty Poznań SA. Tym samym pojawił się wakat na stanowisko szefa Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki w Radzie Miasta. Jak podaje Biuletyn Miejski, w poniedziałek odbyło się głosowanie radnych w tej sprawie. Kandydaturę Dudziak zgłosił wiceszef komisji Tomasz Stachowiak. Za Dudziak głosowało 12 osób, a przeciw jedna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro