Reklama
Reklama

Coraz bardziej zaawansowane prace na węźle Grunwaldzka. Istotne zmiany!

fot. PIM
fot. PIM

Od wtorku regularny ruch pociągów prowadzony jest wiaduktem po stronie Plewisk.

- Oznacza to, że pasażerowie wsiadający czy też wysiadający z pociągu jadącego w stronę Poznania, będą korzystać z docelowego peronu przy przystanku Poznań Junikowo - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. Pod koniec maja sukcesem zakończyły się testy obciążeniowe wiaduktu pod torem numer 2 na trasie Polędzie - Poznań Górczyn. - To drugi wiadukt będący elementem bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi, pierwszym od listopada jeżdżą pociągi. Do tej pory ruch odbywał się jednym torem w obu kierunkach. Próby obciążeniowe wiaduktu po stronie Plewisk przebiegły pozytywnie, co po procedurze odbiorów pozwala na wznowienie ruchu pociągów dwutorowo - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Pociągi kursują po dwóch torach od nocy z poniedziałku na wtorek. - Pociągi jadące w kierunku centrum Poznania zatrzymują się przy peronie nr 2, tzn. po stronie Plewisk. Można dojść tam od skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Wołczyńskiej, gdzie do tej pory możliwe było dojście wyłącznie w kierunku osiedla. Peron został wyposażony w wiatę chroniącą przed deszczem. Jest elementem węzła przesiadkowego, docelowo zatrzymywał będzie się tu także autobus, co umożliwi przesiadki typu "drzwi w drzwi".

Równocześnie PIM apeluje do mieszkańców o ostrożność - wciąż toczą się tu prace.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
40.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro