Reklama

Wiadomo, kiedy Marsz Równości przejdzie przez Poznań

Ubiegłoroczny marsz | fot. Przemysław Łukaszyk
Ubiegłoroczny marsz | fot. Przemysław Łukaszyk

W tym roku wydarzenie odbędzie się 1 lipca.

Swój udział w wydarzeniu organizowanym przez Grupę Stonewall już zapowiedziało blisko 800 osób, a kolejne 1900 jest zainteresowanych wzięciem udziału w marszu. Szczegółów wciąż nie podano, ale wiadomo, że marsz będzie kulminacyjnym momentem Poznań Pride Week 2023, który ma trwać od 24 czerwca do 2 lipca.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym będzie natomiast zupełna nowość - Pride Fest, który zaplanowano na 29 czerwca - 1 lipca. Grupa Stonewall zapowiada, że to pierwszy taki festiwal w Polsce. - Od czwartku do soboty na festiwalowej scenie dziedzińca CK Zamek zobaczycie i usłyszycie polskie i zagraniczne gwiazdy sceny muzycznej i dragowej. DJ-sety i imprezy taneczne. Czeka Was najlepszy pride after w historii Poznania! - zachęcają. Na scenie pojawią się m.in. Natalia Nykiel, Baasch, Bass Brass, Novika, Shyness! czy Himera. Ceny biletów za jeden dzień zaczynają się od 99 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro