Reklama

Najnowsza mapa rowerowa Poznania jest już dostępna. Można ją mieć za darmo!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Dostępna w wersji papierowej i elektronicznej.

To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze rowerowej, trasach rowerowych i popularnych miejscach wartych odwiedzenia na jednośladzie.

"Tradycyjnie awers mapy zawiera szczegółowy plan całego Poznania, uwzględniający istniejące i budowane drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe oraz drogi z dopuszczonym ruchem rowerowym. Zaznaczono na nim również ważniejsze przejazdy rowerowe oraz lokalizacje samoobsługowych stacji naprawy rowerów i oznakowane trasy rowerowe" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. "Z kolei na rewersie umieszczony został Poradnik rowerzysty, czyli zbiór przydatnych informacji dla poruszających się jednośladami. Opisane zostały w nim między innymi typy infrastruktury rowerowej, najważniejsze obowiązki rowerzysty wynikające z przepisów ruchu drogowego czy też zbiór podpowiedzi jak sprawnie poruszać się rowerem po Poznaniu ("Sprytne relacje"). Druga strona mapy to również przybliżone fragmenty planu miasta z popularnymi rowerowymi miejscami, takimi jak jezioro Maltańskie, lasek Marceliński czy rezerwat Meteoryt Morasko" - dodaje.

Mapa rowerowa Poznania 2023 jest dostępna bezpłatnie w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17, w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku 59/60 i pl. Kolegiackim 17, a także w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Matejki 59 i w punktach obsługi klienta ZTM. Można ją pobrać również w wersji elektronicznej lub w formacie jpg - awers i rewers.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro