Reklama
Reklama

Ewakuacja mieszkańców bloku. Osunął się strop

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Andrzej Rembowski z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim.

O zdarzeniu informuje portal wlkp24.info. Jak ustalili dziennikarze, w jednym z z bloków przy ul. Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim osunął się strop. "Ewakuowano 25 osób, a więc wszystkie, które zamieszkiwały blok. Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej, policja, są też władze miasta" - informuje w rozmowie z dziennikarzami dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Jak przekazano to nowy budynek, wybudowany niedawno w ramach programu mieszkaniowego Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej "dla systematycznych". "Według mojej wiedzy nic poważnego się nie stało. Konstrukcja budynku nie została naruszona. Uszkodzenie dotyczy ścianki działowej i posadzki. Prawdopodobnie doszło do zagęszczenia gruntu pod nią i stąd uszkodzenie" - wyjaśnił w rozmowie z lokalnym portalem prezes spółki Andrzej Mazurek. Dodał, że sprawdzone zostały też inne mieszkania, ale tam podobnych uszkodzeń nie znaleziono. "Według mojej wiedzy i mojego doświadczenia, budynek będzie nadawał się do dalszego zamieszkania. Wszyscy wrócą do domów z wyjątkiem rodziny, w mieszkaniu której odsklepiła się ścianka działowa" -dodał.

Ale ostateczna decyzja dopiero zapadnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro