Reklama
Reklama

50-latek chciał uciekać na widok policjantów. Sprawdzili dlaczego

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Kilka dni temu policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego na terenie powiatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 200 porcji narkotyków. Mężczyzna na widok policjantów próbował się oddalić. Policjanci natychmiast go wylegitymowali.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"Okazało się, że miał on przy sobie narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, kryminalni znaleźli kilkadziesiąt woreczków z narkotykami. Dodatkowo, funkcjonariusze w samochodzie mężczyzny ujawnili dwa duże worki foliowe z zawartością blisko 200 mniejszych woreczków z nieznaną substancją. Policjantom w czynnościach przeszukania towarzyszył pies służbowy Muszla, wyspecjalizowany do wyszukiwania zapachów narkotyków" - relacjonuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast zabezpieczone środki zostały przekazane do laboratorium w celu szczegółowej analizy składu chemicznego.

"Okazało się, że są to środki odurzające i substancje psychotropowe, które znajdują się na liście zakazanych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów tzw."dopalaczy". 50-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące" - dodaje rzeczniczka.

Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
4.6 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro